Optyk Okulista Bydgoszcz
Lekarz okulista
- specjalista chorób oczu Magdalena Domagalska
Optyk optometrysta
- mgr inż. Jacek Domagalski
   52-342-08-97
   509-38-19-46
   ul. Bałtycka 64, Bydgoszcz
     domagalscy.com.pl

Jak wyjaśnić, dlaczego powłoki są potrzebne?
Tym, co zainteresuje każdego użytkownika okularów, są sposoby zapobiegania codziennym irytującym sytuacjom. Przeprowadzone niezależne badanie społeczne pokazują, że idenerwujące są zwłaszcza zarysowania, zabrudzenia i refleksy świetlne na powierzchni ich soczewek.

Zarysowania
- Nieestetyczny wygląd, zarysowane soczewki mają negatywny wpływ na nasz wizerunek.
- Rysa na soczewkach ogranicza pole widzenia konsumentów.
- Wysokie koszty, bo z powodu zarysowań musimy często wymieniać soczewki.

Zabrudzenia
- Nieestetyczny wygląd ma negatywny wpływ na nasza aparycję
- Plamy na soczewkach mogą być trudne do usunięcia, a ponadto irytujemy się z powodu konieczności ciągłego czyszczenia soczewek.

Refleksy świetlne
Dlaczego refleksy świetlne są tak irytujące?
- Chwilowe oślepienie wpływa na nas irytująco
- Refleksy świetlne na soczewkach powodują rozmazany obraz

Powłoka antyrefleksyjna BlueControl
Smartfony, tablety, komputery, telewizory i urządzenia GPS - te wszystkie urządzenia cyfrowe emitują niebieskie światło. Długotrwałe narażenie na takie promieniowanie może doprowadzić do podrażnienia i zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zaburzenia rytmu dobowego. BlueControl to powłoka ochronna, która neutralizuje nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany cyfrowe. To optymalne rozwiązanie dla użytkowników, którzy mają do czynienia z wyświetlaczami elektronicznymi przez cały dzień. Oprócz ochrony oczu, powłoka zapewnia większy kontrast i bardziej naturalne widzenie.Okulary - powłoki antyrefleksyjne
Najbardziej wytrzymała powłoka antyrefleksyjna
Fakt, że jakość powłoki antyrefleksyjnej znacząco wpływa na jakość i wytrzymałość soczewek, jest oczywisty. Badanie przeprowadzone przez niezależne laboratorium testowe NSL Analytical ESWT w sierpniu 2015 po raz kolejny dowiodło, że powłoka Hi-Vision LongLife jest najbardziej wytrzymałą i odporną na zarysowania powłoką*.
Hi-Vision LongLife posiada ulepszoną warstwę hydrofobową, a dzięki doskonałym własnościom oleofobowym i antystatycznym, świetnie zabezpiecza soczewki przed zabrudzeniem. Te cechy w połączeniu z unikalną strukturą powłoki sprawiają, że Hi-Vision LongLife jest bardziej wytrzymała niż inne powłoki antyrefleksyjne. A to oznacza jeszcze większy komfort dla użytkowników okularów, czyli Twoich klientów. Firma Hoya podkreśla wyjątkową wytrzymałość powłoki antyrefleksyjnej Hi-Vision LongLife, oferując trzyletni okres gwarancji na wady produkcyjne.

*NSL Analytical ESWT, sierpień 2015, badanie powłok antyrefleksyjnych klasy premium, na soczewkach w indeksie 1.67Okulary - powłoki antyrefleksyjne
Nasze oczy codziennie wystawiane są na działanie wysokoenergetycznego światła niebieskiego. Ten rodzaj światła emitowany jest przez słońce, energooszczędne oświetlenie, jak również wszelkiego rodzaju urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony, tablety i monitory LCD / LED. Chociaż niebieskie światło samo w sobie jest zjawiskiem naturalnym, nadmierna jego ilość może mieć negatywny wpływ na człowieka, powodując suchość i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia rytmu dobowego.

Najnowsza powłoka BlueControl firmy Hoya neutralizuje nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów zmęczenia i oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie, w każdej sytuacji.

BlueControl występuje w połączeniu z najlepszą powłoką antyrefleksyjną Hi-Vision LongLife. Obniżona transmitancja wysokoenergetycznego światła niebieskiego widoczna jest w postaci wyraźnego, niebieskofioletowego odbicia szczątkowego.

Firma Hoya podkreśla wyjątkową wytrzymałość powłoki, oferując trzyletni okres gwarancji na wady produkcyjne.


POWŁOKI ANTYREFLEKSYJNE - porównanie

Poniższe zdjęcia przedstawiają różnice w obrazie widzianym przez soczewki z powłoką antyrefleksyjną oraz bez powłoki.

Okulary - powłoki antyrefleksyjne porównanie
Okulary - powłoki antyrefleksyjne porównanie

Masz pytania, zadzwoń
52-342-08-97   10.00 - 18.00